Tudi v letošnjem letu izvajamo projekt »Tek podnebne solidarnosti«, v okviru katerega otroci  tečejo v solidarnosti do ljudi v revnejših državah, predvsem v Afriki, ki jih posledice podnebnih sprememb najbolj prizadenejo. S pretečenimi kilometri otrok želimo v šolskem letu 2020/21 zgraditi že deseti »Krog solidarnosti okoli planeta Zemlje« (en krog okoli ekvatorja meri 40.075 km, za 10 krogov je potrebno skupaj preteči 400.750 km). Do sedaj nam je od šolskega leta 2010/11 do konca šolskega leta 2019/20 uspelo preteči za solidarnost že kar 392.561,59 km (9,8 obsega ekvatorja), kar je res čudovito.

Veliko bomo tekli v šoli, merili vsak pretečen kilometer, seveda pa je zelo dobrodošlo, da tečete tudi v popoldanskem času ali med vikendom ter nam v spletno učilnico pošljete kakšno fotografijo. Le-tako bomo zapolnili celotno površino Afrike z vašimi in našimi fotografijami. Ob tem nam napišite, koliko kilometrov ste uspeli preteči.

NOVOST:
KAKO POSADITI DREVO V AFRIKI?

O tem, kako lahko posadite drevo v Afriki, si preberite na njihovi spletni strani: