Kljub precej neobičajnemu šolskemu letu, se je tekmovanje iz znanja matematike za Vegova priznanja, ki ga organizira društvo DMFA, tudi letos izvedlo.

Šolsko tekmovanje je potekalo v četrtek, 22. 4. 2021. Iz naše šole je sodelovalo 116 učencev od 1. do 9. razreda. Na tekmovanju je 53 tekmovalcev doseglo bronasto priznanje.

Razred (obeh/vseh oddelkov)Število tekmovalcev na šolskem tekmovanjuŠtevilo doseženih bronastih Vegovih priznanjUčenec, ki je dosegel najboljši rezultat (v posameznem razredu)
1.1811Lara Paripović
2.2111Naj Kotnik
3.1811Tian Jesenšek Eva Kramar Nina Lah Tin Praznik
4.196Larisa Kaloh
5.134Nino Gerečnik
6.63Anamarija Renčelj Zoja Nina Lobnik
7.52Adriana Kaloh
8.72Matic Hajšek
9.93Tilen Iskra

Na državno tekmovanje, ki je potekalo v soboto, 15. 5. 2021, sta se uvrstila Matic Hajšek iz 8. a in Adriana Kaloh iz 7. b razreda. Oba sta izkazala veliko znanja v spoprijemanju z matematičnimi izzivi. Adriana Kaloh je na državnem tekmovanju dosegla zlato Vegovo priznanje.

Vsem tekmovalcem čestitamo za sodelovanje in dosežene rezultate.

Posebne čestitke dobitnikom priznanj.

Vodja tekmovanja:

Tanja Donko