PROSLAVA OB DNEVU SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI

Zadnji šolski dan lanskega leta smo s proslavo obeležili državni praznik – dan samostojnosti in enotnosti.

»Vsaka domovina ima svoje nebo in svojo reko in goro, vsaka domovina ima svojo besedo, kdor jo razume, ve: Tu sem doma.« S temi besedami, ki jih je zapisala Milena Batič, smo otvorili svečan dogodek, na katerem so se z recitacijami, s pesmijo, s plesnimi in z glasbenimi točkami predstavili učenci in učenke naše šole.

»Za Slovenijo živim,/njena smo mladina./Je kot pesem, polna rim,/moja domovina,« je zvenela pesem Igorja Pirkoviča in Mirana Juvana v srčni izvedbi četrtošolk. Prireditev se je prelila v božične in zabavne ritme, preden pa smo se v letu 2022 zadnjič objeli, smo zaplesali pod pisanimi žarometi. Naj bo novo leto uspešno in ljubeznivo!

Zapisala: Vojka Miklavc