Predavanje o prekomerni rabi zaslonskih tehnologij

Spoštovani starši, skrbniki, udeleženci predavanja o uravnoteženi in prekomerni rabi zaslonskih tehnologij pri otrocih in mladostnikih,

zahvaljujemo se vam za pozornost in soustvarjanje prijetnega vzdušja.

Na predavanju smo govorili o tem kaj mlade vleče v virtualni svet, kako se tam počutijo in kakšne potrebe zadovoljujejo s preživljanjem časa pred zasloni. Čas smo namenili tudi prepoznavanju znakov, ki nakazujejo na prekomerno uporabo zaslonskih tehnologij in spoznavanju nekaterih strategij uravnavanja otrokove ali mladostnikove uporabe zaslonov v prostem času.

Z vprašanji, dilemami ali izzivi na področju prekomerne rabe zaslonov pri svojem otroku ali mladostniku, se lahko obrnete na šolski svetovalni delavki.

Na sledečih povezavah so ponujene koristne informacije v zvezi s primerno, odgovorno, uravnoteženo in prekomerno rabo zaslonov pri otrocih in mladostnikih.

Upamo, da vam bodo pridobljene informacije koristile, ko boste komunicirali s svojimi otroki in mladostniki.

Lep pozdrav,

Simona Sel in Janja Srebrnič,

šolska svetovalna služba

SPOGLEDOVANJE S KULTURO

Nekdo je zapisal, da kultura ni nekakšen modni dodatek, ki se mu lahko odrečemo, temveč gonilna sila človekovega razvoja.

Na slovenski kulturni praznik, samo se na naši šoli spogledovali s kulturo in začutuli veliko umetniškega vzdušja.

Proslavo smo otvorili z Zdravljico. Učenci 1. in 2. razreda so nastopili z odlično dramsko igro Kako se je Roki naučil brati. Četrtošolci so nas popeljali v preteklost in presenetili z ljudskim plesom Zibenšrit, prvošolčki in OPB pa so se predstavili z deklamacijama o kulturi in Francetu Prešernu. Na moderno različico pesmi Povodni mož so hip-hop zaplesali učenci plesnega krožka, v Vrbo pa nas je popeljal mladinski pevski zbor. Učenci 3. triade so poskrbeli za izvirno odigran prizor s Prešernovega časa.

Kulturno vzdušje smo zaključili s podelitvijo nagrad literarnega natečaja Leškovi poeti 2023.

Maja Vargazon

Športni dan: 6. – 9. razred

V četrtek, 9.2.2023, smo učenci od 6. do 9. razreda zavzeli smučišče in sankališče na Arehu.

Kljub napovedanim nizkim temperaturam, smo uživali v zimskih radostih na snežnih strminah in občudovali pravo zimsko idilo.

Mateja Biluš