S šolskim letom 2021/22 je naša šola postala prejemnica naziva kulturna šola. Za pridobitev naziva smo pobrskali po naših kulturnih izvedbah v zadnjih treh letih: udeležbah na revijah, srečanjih, tekmovanjih, v katerih je sodelovalo precej naših učencev ter prikazali širok obseg kulturnih dogodkov za domačo in tujo javnost.

Slovesna razglasitev rezultatov je potekala v 5. oktobra v Dvorani prve slovenske vlade v Ajdovščini, na OŠ prejemnici naziva Naj kulturna šola v letu 2020. Zaradi slabih epidemioloških razmer je potekla v zelo okrnjeni obliki.

Laskavo priznanje sta nam predstavnika JSKD prinesla na šolo. Prav tako bo v obdobju naslednjih štirih let njihova zastava dopolnjevala že viseče. V spodbudo, da na šoli še naprej množimo kulturne dogodke.

Karmen Jezernik