Nekdo je zapisal, da kultura ni nekakšen modni dodatek, ki se mu lahko odrečemo, temveč gonilna sila človekovega razvoja.

Na slovenski kulturni praznik, samo se na naši šoli spogledovali s kulturo in začutuli veliko umetniškega vzdušja.

Proslavo smo otvorili z Zdravljico. Učenci 1. in 2. razreda so nastopili z odlično dramsko igro Kako se je Roki naučil brati. Četrtošolci so nas popeljali v preteklost in presenetili z ljudskim plesom Zibenšrit, prvošolčki in OPB pa so se predstavili z deklamacijama o kulturi in Francetu Prešernu. Na moderno različico pesmi Povodni mož so hip-hop zaplesali učenci plesnega krožka, v Vrbo pa nas je popeljal mladinski pevski zbor. Učenci 3. triade so poskrbeli za izvirno odigran prizor s Prešernovega časa.

Kulturno vzdušje smo zaključili s podelitvijo nagrad literarnega natečaja Leškovi poeti 2023.

Maja Vargazon