Tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni je aktualna vsebina, ki je pomembna za vsakogar izmed nas. Razpisuje ga Društvo diabetikov Slovenije, ki želi mlade ozaveščati o nastanku sladkorne bolezni tipa 2, ki je v velikem porastu  v svetu. Bolezen sama ni boleča ali zelo moteča, toda njene posledice ob slabem vodenju so lahko zelo boleče. Sladkorna bolezen zahteva poleg obravnave krvnega sladkorja tudi obravnavo krvnega tlaka in krvnih maščob, saj so zapleti lahko hudi predvsem za srce in ožilje.

Danes je na svetu že več kot 463 milijon sladkornih bolnikov. Z znanjem, ki ga usvajajo učenci v osnovni šoli, lahko pomagajo sebi in drugim pri ozaveščanju o sladkorni bolezni.

Na letošnjem šolskem tekmovanju je sodelovalo 23 učencev 8. in 9. razredov, od katerih je 9 učencev doseglo bronasto priznanje. Trije učenci so se uvrstili še na državno tekmovanje, kjer sta učenec Dalibor Veselič iz 9. a razreda in učenka Anamarija Renčelj iz 8. a razreda dosegla SREBRNO PRIZNANJE.

Tanja Blaznik