V četrtek 23. 11. 2023 smo na šoli izpeljali tehniški dan za učence od 1. do 9. razreda. Prvi del dneva smo namenili tradicionalnemu likovno-literarnemu natečaju, kjer so učenci ustvarjali na temi Zaprem oči in se potopim v globine sanjskega sveta ter Galerija skritih spominov. Drugi del dneva je bil namenjen praznični krasitvi učilnic in šolskih prostorov. Slovesna podelitev nagrad ter priznanj učencem, ki so ustvarili najzanimivejše izdelke, bo 7. 2. 2024 na proslavi ob slovenskem kulturnem prazniku.
Vsem učencem in mentorjem hvala za sodelovanje in obilo ustvarjalne energije.
Na Točki osveščanja o varni rabi interneta Safe.si bo v sredo, 29. novembra 2023, ob 18. uri potekal spletni seminar za starše z naslovom Ali naj objavim? – Na kaj biti pozoren pri objavljanju o otrocih na internetu.
V enournem spletnem seminarju bo dr. Benjamin Lesjak, sodelavec Safe.si, pravnik in predavatelj na Safe.si predavanjih za starše in učitelje, govoril o problematiki objavljanja fotografij, video posnetkov in drugih informacij o otrocih na internetu, predvsem družbenih omrežjih. Problematiko bo predstavil s pravnega vidika, vidika otroka in vidika starša. Pojasnil bo, kaj je primerno objavljati, kakšne objave lahko otroku škodujejo in na kakšen način ter česa ne smemo objavljati.
Uspešno smo zaključili projekt KO-DI-RAM, ki je trajal od letošnjega septembra. Vključenih je bilo 10 učencev iz 6. – 9. razreda. Srečevali smo se po pouku in tudi ob sobotah, da smo lahko skupaj raziskovali digitalne kompetence in računalniško mišljenje.
Učenci so v seriji delavnic nadgradili svoje digitalne kompetence, predvsem kompetence programiranja na različnih nivojih in poglobili znanje digitalne varnosti ter netikete – spletnega bontona.
Pripravljali so se tudi na največji nacionalni tekmovanji s področja programiranja in računalniškega mišljenja, Bober in Pišek. Prvega so se učenci tudi udeležili, medtem ko smo za drugega izvedli simulacijo tekmovanja. Tekmovanje Pišek bo potekalo šele spomladi naslednje leto.
Najbolj učencem zanimivo je bilo kodiranje v programu TinkerCad in delo z Arduinotom, kjer so lahko učenci tudi fizično naredili vezje. Tako so spoznali, kako deluje semafor.
Projekt je bil sofinanciran s strani Ministrstva za digitalno preobrazbo.
Šolskega tekmovanja iz znanja logike se je v septembru udeležilo 86 učencev od 2. do 9. razreda. Bronasto priznanje je osvojilo 39 učencev, priznanje za sodelovanje pa 5 učencev.
Na državnem tekmovanju za učence 7. razredov je učenka Larisa Kaloh iz 7. b razreda osvojila SREBRNO PRIZNANJE.
Več o dobitnikih priznanj in samem tekmovanju na povezavi: ZOTKS – Logika
Čestitke vsem dobitnikom priznanj in njihovim mentorjem.