Kopija – nova je podjetje, ki z likovnim materialom oskrbuje številne šole po vsej Sloveniji. Ponujajo kakovosten likovni material in njihova bogata paleta izdelkov je prepričala marsikoga, tudi nas. Letos so priredili 1. strokovno srečanje učiteljev umetnosti in 1. likovni natečaj Kopije -nove na temo Čebele. S temo natečaja so želeli spodbuditi mlade, da skozi likovno ustvarjalno delo osmislijo pomen in vlogo čebel za človeka ter človeštvo. Tako ob likovnem ustvarjanju razvijajo čut za naravo in gojijo ljubezen do živih bitij. Na natečaju so sodelovali vrtci, osnovne šole, osnovne šole s prilagojenim programom in srednje šole. Na natečaj je prispelo več kot 1400 del, podeljenih pa je bilo dvajset nagrad. Od tega šest 1. mest, šest 2. mest, šest 3. mest ter dve posebni nagradi. Naša učenka Luna Halimić Golob iz 4.a razreda je s svojim izdelkom “Veste, kaj bi se zgodilo, če bi izumrle čebele? ” dosegla izjemen uspeh in zasedla 1. mesto. Luna prejme za nagrado paket likovnega materiala, likovni material po izbiri mentorja, pa prejme tudi šola.
Luni za dosežek iskreno čestitamo in verjamemo, da bo nagrado izkoristila za nadaljnje ustvarjanje.

Vsa zmagovalna dela si lahko ogledate v spletni galeriji, ki so jo pripravili v podjetju Kopija – nova:

Sarita Zupanc, mentorica