V okviru projekta Erasmus+ Think green! ta teden spoznavamo in odkrivamo lepote Poljske. Melanie, Tisa, ravnatelj Franc in učiteljica Staša smo se na pot podali v nedeljo. Prijateljev iz Zaragoze smo se razveselili že na varšavskem letališču. Portugalci, Romuni in gostitelji Poljaki so nas toplo sprejeli v Jablonni.
V ponedeljek so nam razkazali šolo. Županja kraja nam je v nagovoru predstavila, kako skrbijo za čisto
okolje. Po končani uri športne vzgoje, v kateri smo se vsi dodobra razmigali in sprostili, nas je povabila že na oko čudovita obložena miza lokalnih kulinaričnih dobrot, ki so jih pripravili starši inzaposleni šole. Njami, slastno!
Staro mestno jedro Lublina smo raziskovali v torek. Monumentalna Bazilika Svetega Stanislava z dominikanskim samostanom, tlakovane ozke ulice, veličastni grad – nekoč bivališče mnogih kraljev, danes dom umetnosti – Nacionalni muzej, slikovita Kapela svete trojice in srednjeveški stolp Donjon s
107 stopnicami, ki nas je nagradil z razkošnim pogledom – bogata, pisana in burna zgodovina.
V sredo smo se sprehodili po Narodnem parku. Barje, jezera, brezovi in borovi gozdovi, trave, labodi,
žabe … Sveže, zeleno in mokro. Le komarji so bežali pred nami.

Smo na polovici prijetnega druženja. Nasmejani in srečni. Prijateljske vezi pletemo. Spomine pišemo.
Živimo živo.

Se vidimo kmalu,