V ponedeljek, 2. septembra 2024, je 44 otrok prvič prestopilo šolski prag in s tem so postali prvošolci OŠ Franca Lešnika – Vuka v Slivnici. V telovadnici Bojana Krempla jih je pričakal napis NA NOVI POTI DO ZNANJA. Skupaj s starši so si ogledali igro devetošolk Prvič v šolo. Ob igri so se nasmejali, malo pa tudi zamislili ob besedah pouk, učenje, samostojnost in odgovornost. Ob vstopu jih je pričakal in pozdravil Leško, maskota naše šole, ki se mu je pridružil še Kuža Pazi. Skupaj sta prvošolcem pričarala prav posebno vzdušje. Leško je v telovadnico Bojana Krempla pripeljal še devetošolce, ki bodo v tem šolskem letu v okviru projekta Veliki prijatelji majhnih prijateljev zaščitniki prvošolcev. Starši so s prisego Danes, ko postajaš prvošolec … obljubili, da bodo svojim otrokom pomagali na poti k samostojnosti. Veseli in nasmejani prvošolci so pomahali staršem in skupaj z učiteljicami pogumno odkorakali dogodivščinam, novim znanjem in novim prijateljstvom naproti.

učiteljice 1. razredov