V četrtek, 26. 10. 2023, smo v šoli izvedli Bučarijo. Naš namen je bil medgeneracijsko druženje. Učenci so se prijavili na delavnice, ki so potekale pred šolo in v domu starostnikov SeneCura Hoče Slivnica. Zaradi velikega števila otrok smo morali otroke razdeliti na dve skupini. Najprej smo imeli zbor, kjer smo se dogovorili, kaj sploh bomo počeli. Nato so sledile delavnice. Vsi učenci so najprej naredili lampijončke, sočasno je potekala tudi poslikava obraza. Nato je ena skupina učencev izrezovala buče pred šolo, druga pa se je z lampijončki odpravila v dom starostnikov, kjer so jih že čakali stanovalci doma. Otroci so se pomešali med njih in takoj pričeli z ustvarjanjem. Pred koncem ustvarjanja, se je pridružila še skupina, ki je ustvarjala v šoli. Otroci so se predstavili še s petjem in plesom ter glasbeno spremljavo. Polni lepih vtisov smo se poslovili in se dogovorili za prihodnja druženja.

Zapisala: Barbara Bezjak