ZAKLJUČNA EKSKURZIJA DRUGOŠOLCEV

Zaključna ekskurzija se je za drugošolce pričela z ogledom Dvorca Strmol. Zatem so obiskali Muzej na prostem Rogatec. Tam so spoznali, kako zelo drugačno je bilo življenje nekoč. Ogledali so si stara poslopja in v delavnicah izdelovali žulike, nunalce ter svečke.

Doroteja Renčelj

Projekt: TRAVNIK – 2. razred

Zadnje dni v mesecu maju so drugošolci raziskovali življenje na travniku. Spoznali so travniške žuželke, cvetlice, trave in delo na travniku. Naučili so se čmrljevo pesem, plesali čebelji ples, izdelovali plakate, kiparili ter risali in slikali travniške živali in cvetlice. S kulturnim programom so se po zaključku projekta predstavili staršem.

Doroteja Renčelj

Bakla OFEM 2023 v Slivnici

Med 23. in 29. julijem 2023 bo v Mariboru potekal Olimpijski festival evropske mladine 2023 (OFEM 2023). Bakla miru, ki širi olimpijski duh, te dni potuje po okoliških občinah in šolah.

V četrtek, 8. junija 2023, je prispela tudi v našo občino Hoče – Slivnica. Sprejeli smo jo na igriščih pred našo šolo. Kot nosilci bakle so sodelovali učenci obeh šol, OŠ Franca Lešnika – Vuka Slivnica pri Mariboru in OŠ Dušana Flisa Hoče, ter stanovalci doma starostnikov Senecura, Hoče – Slivnica.

S pevskimi in plesnimi nastopi učencev je bil sprejem odličen. Starejši in mlajši so se skupaj veselili v športnem duhu.

Mihaela Macarol