Pokrajinski muzej Maribor že vrsto let prireja likovni natečaj Velike stvaritve malih mojstrov, ki se navezuje na zgodovinsko tematiko. Letošnji, tokrat s spremenjenimi pogoji sodelovanja, je bil razpisan na temo Časovni stroj. Pokrajinski muzej Maribor se je povezal z Vrtcem Ivana Glinška Maribor, zato je natečaj od letos namenjen tako vrtčevskim kot šoloobveznim otrokom. Na razstavo je bilo uvrščenih 100 likovnih del, ustvarjalci najboljših izdelkov v posameznih kategorijah pa so prijeli tudi nagrade. Ponosni smo, da sta se na razstavo uvrstila izdelka Kaje Fesel in Ize Brezovšek, ki sta učenki 4. a razreda naše šole. Kajin izdelek z naslovom Črno-beli televizor je še dodatno prepričal strokovno žirijo, ki je Kaji podelila tudi nagrado.

Kaji in Izi za lep dosežek iskreno čestitamo.

Sarita Zupanc, mentorica